ANAKONDA
Aktualności 2016
Change version
Od 10.06.2016 roku przez 7 dni Pluton Legii Akademickiej przyporządkowany do batalionu Dowodzenia 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza będzie realizował zadania w ramach ćwiczenia Anakonda-16.

 


Jednym z zadań Legii było zabezpieczenie lądowiska na czas przylotu Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, gen. broni Mirosława Różańskiego. Pozostałe tyczą się wsparcia pododdziału wyższego szczebla oraz zabezpieczania infrastruktury krytycznej.

Legia Akademicka jest stowarzyszeniem proobronnym powołanym  w 2013 roku, które swoją tradycją nawiązuje do jednostek Legii Akademickiej formowanych w II RP. Wraz z rozwojem współpracy z klasami mundurowymi szkół średnich, samorządami zainteresowanymi tematyką obronności oraz podmiotami rządowymi (Ministerstwo Obrony Narodowej, Obrona Cywilna) cele Stowarzyszenia ewoluowały, poszerzał się zakres działalności oraz zmieniała się grupa docelowa działań. Doświadczenie zdobyte w ciągu wielu lat społecznego zaangażowania przez osoby tworzące LA oraz poświęcenie wielu godzin pracy, sił i środków własnych na organizację coraz bardziej profesjonalnych działań, pozwoliło na zbudowanie renomy poważnej organizacji proobronnej.

Więcej informacji:

www.legiaakademicka.pl
www.facebook.com/LegiaAkademicka


Teksi i zdjęcia: szer Patryk Szymaniec 17WBZ, kpr Daniel Chojek 17WBZ