ANAKONDA
Aktualności 2016
Change version
Żołnierze biorący udział w ćwiczeniu Anakonda-16 spotkali się z mieszkańcami Ełku i okolic na Palcu targowym.

 


W piątkowe popołudnie w centrum Ełku żołnierze armii Polski, Litwy, Chorwacji i Stanów Zjednoczonych zorganizowali pokaz statyczny sprzętu, który posiadają na wyposażeniu swoich pododdziałów. Przybyli na pokaz mieszkańcy mieli możliwość zobaczyć z bliska transportery KTO Rosomak, M2 Bradley, Patria, pojazd wielozadaniowy HMMWV, pojazd saperski, ZU – 23, PPK Spike oraz indywidualne wyposażenie drużyn piechoty poszczególnych państw sojuszniczych.

Podczas pokazu obecny był Dowódca 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej płk dypl. Piotr Malinowski oraz Prezydent Miasta Ełk Tomasz Andrukiewicz. Nie zabrakło również przedstawicieli lokalnych mediów. Wszystkie elementy pokazu cieszyły się dużym zainteresowaniem, szczególnie tych najmłodszych gości oraz uczniów Liceum Ogólnokształcącego przy Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku.

Anakonda 16 to największe, cykliczne (realizowane co 2 lata od 2006 roku) ćwiczenie Sił Zbrojnych RP o połączonym charakterze, prowadzone w układzie międzynarodowym wspólnie z sojusznikami i partnerami. Ćwiczenie jest prowadzone w dniach 7 – 17 czerwca 2016 roku na poligonach wojskowych w całym kraju oraz w międzynarodowej przestrzeni morskiej i powietrznej Morza Bałtyckiego.


<<<<<FOTOGALERIA>>>>>

Tekst: por. Dorota Kusiak
Zdjęcia: kpr. Daniel Chojak